Producenci

Newsletter

Sanierputz 2 biały Powiększ do pełnego rozmiaru

Sanierputz 2 biały

Sanierputz 2 biały - otwarty dyfuzyjnie, odporny na działanie soli, biały tynk renowacyjny o wysokiej wytrzymałości, nadający się do tynkowania murów, nawet o dużym zawilgoceniu i zasoleniu

Więcej szczegółów

  • 25 kg

KÖSTER Sanierputz 2 jest odpornym na działanie soli, białym tynkiem renowacyjnym o wysokiej wytrzymałości, nadającym się do tynkowania murów, nawet o dużym zawilgoceniu i zasoleniu. Dzięki wysokiej porowatości i hydrofobowości tynk renowacyjny KÖSTER Sanierputz 2 umożliwia wolne od szkód wysychanie i odsalanie murów, nawet przy wysokim poziomie zasolenia. Zabezpiecza przed tworzeniem się wody kondensacyjnej i poprawia izolacyjność termiczną. Tynk renowacyjny KÖSTER Sanierputz 2 nie zawiera lekkich wypełniaczy, dlatego nie wymaga żadnej dodatkowej obróbki powierzchni przed naniesieniem kolejnych warstw (np. dyfuzyjnie otwarte farby lub tapety).

Tynk renowacyjny KÖSTER Sanierputz 2 jest stosowany do naprawy i renowacji zawilgoconych oraz zasolonych murów, również po wykonaniu poziomej warstwy izolacyjnej np. za pomocą KÖSTER Crisin® XP lub KÖSTER Mautrol®. Tynk renowacyjny KÖSTER Sanierputz 2 biały jest przydatny zwłaszcza w przypadkach, gdy nie jest przewidziane późniejsze malowanie lub tapetowanie tynku. Redukuje tworzenie się wody kondensacyjnej po uszczelnieniu mineralną mikrozaprawą uszczelniającą (np. KÖSTER NB 1, KÖSTER KD 1) pomieszczeń gdzie występuje wysoka wilgotność powietrza. Tynk renowacyjny KÖSTER Sanierputz 2 biały może być stosowany jako dekoracyjny, hydrofobowy tynk zewnętrzny. W tym przypadku zaleca się wcześniej wykonać w strefie cokołu do ok. 30 cm powyżej terenu tynk uszczelniający (KÖSTER Sperrmortel).

Dane techniczne:
Gęstość świeżej zaprawy 1.3 kg / l
Porowatość świeżej zaprawy 34 V-%
Wytrzymałość na ściskanie (7 dni) > 2.5 N / mm²
Wytrzymałość na zginanie > 1.4 N / mm²
Porowatość ok. 41 V-%
Początek wiązania ok. 3 godz.
Ilość wody na 25 kg worek 2.9 - 3.2 l

Zużycie:
około 12 kg / m²; na warstwę o gr. 1 cm